08 maja 2018

Trwają prace nad uruchomieniem pierwszej pracowni FabLab Małopolska, która powstanie w Krakowie. Już w IV kwartale 2018 r. otworzymy dla Małopolan profesjonalne miejsce, w którym będą mogli realizować swoje projekty.

 

Tworzymy dobrze wyposażone  pracownie stacjonarne, a w nich maszyny sterowane komputerowo, urządzenia do cyfrowej produkcji, drukarki 3D, obrabiarki CNC, wycinarki laserowe i plotery, Maszyny te pozwolą na tworzenie prototypów produktów, a także konstruowanie urządzeń elektronicznych np. robotów, dronów, modeli. W FabLabie prowadzone będą szkolenia i spotkania inicjujące współpracę twórców i kreatorów.  Jesteśmy przekonani, że otwarty dostęp do wiedzy oraz do technologii przy współpracy ludzi przyczyni się się do osiągnięcia zaskakujących efektów wynikających z inicjatyw oddolnych i zbudowanych „własnymi rękami”. 

 

FabLab Małopolska to otwarte  laboratorium, dostępne dla osób indywidualnych i przedsiębiorców, chcących w szybki sposób stworzyć lub zweryfikować przyjęte założenia modelu czy wykonać prototyp. Założeniem FabLab Małopolska jest przede wszystkim stworzenie, stacjonarnej przestrzeni dostępnej dla "środowisk makerskich". FabLab Małopolska  stawia na współpracę z instytucjami oświaty, szkołami i uczelniami wyższymi.

Uruchamiamy FabLab Małopolska