Obszary naszych działań

Fundacja Inteligentna Małopolska swoje działanie opiera na zaangażowaniu i wsparciu wielu osób i środowisk. Tym samym jesteśmy wdzięczni za pomoc jaką otrzymujemy oraz zaufanie. Jeśli uważacie, że to co robimy się Wam podoba i chcecie nas wesprzeć, poniżej znajdują się dane rachunku bankowego, na który można przesłać darowiznę.

 

 

FUNDACJA INTELIGENTNA MAŁOPOLSKA

 

BANK PKO BP

 

Nr konta: 90102028920000590206652400

Edukacja nigdy się nie kończy, dlatego staramy się dostarczać gotowe rozwiązania w tym obszarze do różnych grup odbiorców. Tłumaczymy czym są innowacje i inspirujemy Małopolan do korzystania z nowych technologii. Swoje wsparcie kierujemy zarówno do nauczycieli, uczniów, studentów, osób aktywne zawodowo oraz seniorów w dostępie do wiedzy i informacji. Budujemy miejsca pracy kreatywnej w której pasjonaci mogą realizować swoje projekty. Wspólnie pracując edukujemy, działając i tworząc uczymy się. 

 

Współpracujemy z wyższymi uczelniami, szkołami średnimi, zawodowymi. Dążymy do tego, by edukacja miała wymiar praktyczny, dlatego w naszych działaniach unikamy przestarzałych metod i rozwiązań.

Edukacja

Modne i na czasie połączenie biznesu z nauką wciąż wymaga wielu działań, w których te dwie sfery działać będą wspólnie. Dążymy do stworzenia takich rozwiązań, które pomogą budować relacje między naukowcami a przedsiębiorcami. Fundacja łączy ludzi, których celem jest rozwój Małopolski, dlatego więzi, które budujemy z pewnością pozytywnie wpłyną na efekty wspólnej pracy.

 

Kładziemy duży nacisk na problemy, z jakimi spotykają się mieszkańcy Małopolski, dlatego chcemy pomagać w ich rozwiązywaniu. Jesteśmy pewni, że takie podejście wpłynie korzystnie na połączenie dwóch światów nauki i biznesu. 

Biznes i Nauka

Staramy się umiejętnie korzystać z różnorodnych nowinek i innowacji. Angażujemy się w przedsięwzięcia oraz projekty, których efekty mogą wpłynąć na rozwój innowacyjności Małopolski. Chcemy wspierać i współtworzyć nowe produkty, usługi lub modele funkcjonowania. Umiejętnie obserwujemy otaczający nas świat, dlatego mamy możliwość obiektywnej oceny wielu pomysłów, które mogą przerodzić się w dobrze prosperujące produkty lub usługi.

 

Z Fundacją Inteligentna Małopolska współpracuje wielu specjalistów z różnych branż. Z jednej strony są to praktycy posiadający wieloletnie doświadczenie, z drugiej naukowcy. To co nas wyróżnia to interdyscyplinarność i umiejętność dostrzegania innowacji w mikroskali.

 

Zapraszamy do współpracy, każdego dla kogo innowacyjność ma wymiar praktyczny!

> Innowacje

Tworzymy markę jaką jest FabLab Małopolska. Chcemy tworzyć pracownie pracy kreatywnej w Małopolsce. Zamierzamy budować miejsca, w których mieszkańcy Małopolski będą mogli realizować swoje pasje łączące nowe technologie ze starymi. Tworzony przez nas FabLab zgodnie z filozofią będzie miejscem fabrykacji i kreatywnego myślenia, łączącym ludzi z pasją do tworzenia, budowania, projektowania oraz osoby chętne do dzielenia się z innymi wiedzą i doświadczeniem. 

 

FabLab (z ang. Fabrication Laboratory) – to rodzaj pracowni lub małego laboratorium, gdzie można w praktyce sprawdzić każdy pomysł. To miejsce dla osób, które chcą prowadzić pracę naukową lub testować nowe rozwiązania, a nie mają do tego odpowiednich narzędzi i przestrzeni. To kreatywna przestrzeń dla hobbystów, majsterkowiczów, modelarzy, architektów, artystów i inżynierów, którzy wykorzystując dostępne materiały i narzędzia mogą tworzyć prototypy nowych urządzeń i wynalazków. Nowe projekty oraz konstrukcje będą rozpowszechniane w systemie otwartych licencji (Open Source).

> FabLab Małopolska