20 lipca 2018

Zapraszamy do zapoznania się z ciekawym artykułem dotyczącym projektu jakim jest FabLab Małopolska. Dowiecie się z tekstu co zamierzamy zrobić i jakie priorytety sobie stawiamy. Już wkrótce napiszemy gdzie w Krakowie FabLab będzie zlokalizowany.

 

FabLab Małopolska zgodnie z filozofią będzie miejscem fabrykacji i kreatywnego myślenia, łączącym osoby z pasją do tworzenia, budowania, projektowania oraz osoby chętne do dzielenia się z innymi wiedzą i doświadczeniem. Jest to miejsce dla hobbystów, majsterkowiczów, modelarzy, architektów, artystów, inżynierów, którzy wykorzystując dostępne materiały i narzędzia tworzą prototypy urządzeń i nowych wynalazków. 

 

FabLab Małopolska będzie otwartym laboratorium, dostępnym dla osób indywidualnych, jak i przedsiębiorców, chcących w szybki i tani sposób stworzyć lub zweryfikować przyjęte założenia modelu czy wykonać prototyp. Założeniem FabLab Małopolska jest przede wszystkim stworzenie, stacjonarnej przestrzeni dostępnej dla środowisk makerskich, a w kolejnym kroku rozwój nowych społeczności z terenu całej Małopolski., opartego o internetową platformę, która otworzy środowisko akademickie i biznesowe dla nowych Idei.

 

Cały artykuł - czytaj tutaj

"Innowacyjny Start" o FabLab Małopolska